Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

KREATIVNÍ VÝSTAVA ZRUČNÝCH RUKOU SENIORŮ Z DOMOVA ONDRÁŠ

U příležitosti výročí 750 let založení města Brušperk, pořádá Památník Vojtěcha Martínka v Brušperku ve spolupráci s Domovem pro seniory ONDRÁŠ, p. o., kreativní výstavu pod názvem “Zručné ruce seniorů domova ONDRÁŠ”. Od 4. 6. 2019 do 30. 7. 2019 můžete v Národním domě zhlédnout práci našich uživatelů, kteří pod vedením aktivizační pracovnice Radky Vaníčkové vyrábějí v dílně ručních prací nádherné výrobky.

Rok se s rokem sešel a i letos jsme se zapojili do projektu “Jedeme v tom společně”. Tentokrát jsme se vydali na Jadran. Trasa je dlouhá cca 2000 km a během naší cesty navštívíme města jako například Opava, Zlín, Vídeň, Salzburg, Zadar a Split.  Celkem se z Domova pro seniory ONDRÁŠ, p. o. účastní 14 uživatelů. Celkově se do projektu přihlásilo 48 organizací z České nebo Slovenské republiky.

Tento projekt je zaměřen na podporu klientů domovů pro seniory v oblasti pohybových aktivit. Smyslem tohoto projektu je motivovat seniory k pohybu.  S našimi seniory jedeme každý všední den dvě hodiny a snažíme se ujet, co nejvíce kilometrů na motomedu a rotopedech. Soutěž je zpestřena tzv. barevnými čtvrtky, kdy každý domov jede v daný čtvrtek dle určené barvy.

Celá soutěž “Jedeme v tom společně” je organizovaná pod záštitou hejtmana MSK pana prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., a také první dámy prezidenta České republiky paní Ivany Zemanové. Mezi další sponzory letošního ročníku patří Tomáš Zdechovský – europoslanec, firma Xenoria, Nadace Agrofert, Webnode, Domov pro seniory Vrbno pod Pradědem, který je také hlavním organizátorem projektu, Nadační fond Ivany Zemanové, Město Vrbno pod Pradědem, Katedra informatiky Univerzity Palackého v Olomouci.

Na fotky z našeho putování na Jadran se můžete podívat na konci stránky.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.